Skip to main content

Dauguma mūsų pacientų yra patyrę, kokie sudėtingi ir sunkiai pasiduodantys gydymui gali būti stuburo skausmai, kurių su amžiumi daugėja. Visiškai normalu yra tai, kad senstant mums, senėja ir organizmas: atsiranda žili plaukai, raukšlės veide, stuburas pasidaro mažiau lankstus, dažniau jaučiame sąnarių sąstingį.

Nors ir skamba grėsmingai, osteochondrozė nėra diagnozė, kuri tiesiogiai siejama su nugaros skausmu. Tokią diagnozę gydytojai nustato įvertinę stuburo radiologinius tyrimus ar trumpai išklausę pacientą. Dauguma žmonių gali turėti osteochondrozės “vaizdą” stuburo nuotraukoje, tačiau skausmo jie nejaučia. Todėl negalima pasikliauti vien tik radiologiniais tyrimais, neįsivertinus paciento judesių ir funkcinės būklės. Įdomu tai, kad šie natūralūs stuburo pokyčiai kai kuriems asmenims prasideda nuo 25 metų.

Jei apkraunamas palaipsniui ir tinkamai, mūsų stuburas yra nepaprastai stipri ir atspari struktūra. Šiuolaikinis gyvenimo būdas skatina mus mažiau judėti ir daugiau laiko praleisti sėdint. Kuo daugiau laiko praleidžiame sėdėdami, tuo labiau silpsta stuburo slanksteliai, aplink juos esantys raumenys, raiščiai ir kt. Tačiau tai nėra negrįžtamas procesas – palaipsniui pradėjus keisti įpročius ir pritaikius tinkamą krūvį, šios struktūros ir audiniai adaptuojasi sustiprėdami.

Natūralus senėjimo procesas

Osteochondrozė yra natūralus procesas, kuris vyksta senėjant mūsų organizmui. Stuburas sensta ir keičiasi, kaip ir bet kuri kita kūno vieta. Bet tai nereiškia, jog dėl senėjimo atsiranda skausmas. Juk atsiradus raukšlei veide ar žilam plaukui nejaučiate nemalonių pojūčių. Na, nebent širdyje.

Skirtingi pojūčiai

Pacientai, kuriems atsitiktinai nustatyta osteochondrozė, dažnai nejaučia jokių simptomų. Kai kurie asmenys gali jausti nežymų skausmą, o kiti – ypač stiprų. Todėl negalime sieti osteochondrozės su pacientų jaučiamais skausmais. Dažnai pasitaiko, jog išgirdus osteochondrozės diagnozę žmogus pradeda pastebėti ir jausti įvairius skausmus nugaroje, o bijodamas sau pakenkti pradeda vengti tam tikrų judesių, ilgainiui tapdamas mažiau mobilus.

Gydymas

Didžiąją dalį osteochondrozės atvejų sėkmingai išgydome kineziterapijos priemonėmis, koreguojant kasdienius įpročius. Vaistų vartojimas problemos neišsprendžia ir tik sumažina jaučiamus simptomus. Operacija skiriama kraštutiniu atveju. Čia galite sužinoti, kada nedelsiant reikėtų atlikti chirurginę intervenciją.

Išgirdę osteochondrozės diagnozę neturėtumėte nusiminti ir galvoti, kad išeities nėra. Suprasdami natūralius stuburo senėjimo procesus, keisdami gyvenimo įpročius sėkmingai kontroliuosite savo stuburo problemas, o osteochondrozė liks tik įrašas medicininiuose dokumentuose. Registruokitės kineziterapeuto konsultacijai, kurios metu mes išsiaiškinsime Jūsų skausmo priežastis ir padėsime jį įveikti!